ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Tlačová správa - Chorvátsko začína očkovať pracovníkov  cestovného ruchu medzi prvými

Tlačová správa - Chorvátsko začína očkovať pracovníkov cestovného ruchu medzi prvými

Bezpečné Chorvátsko!

Chorvátsko začalo s očkovaním pracovníkov cestovného ruchu, čo je dôležité z hľadiska vnímania Chorvátska ako bezpečnej destinácie.

Záhreb/Bratislava, 12. apríla 2021                                                                                   
Tlačová správa
 

Záhreb / Bratislava. Ministerka cestovného ruchu a športu Nikolina Brnjac usporiadala v piatok stretnutie so zástupcami Chorvátskeho inštitútu verejného zdravia, na tému začatia očkovania pracovníkov cestovného ruchu a zriadenia ďalších miest pre testovanie turistov v turistických oblastiach.

Na stretnutí bolo dohodnuté, že sa očkovanie 70 000 pracovníkov cestovného ruchu začne v polovici apríla a že okrem stálych zamestnancov v odvetví cestovného ruchu budú do prioritného očkovania zahrnutí aj sezónni pracovníci. Na stretnutí bol tiež prerokovaný model s cieľom začať čo najskôr očkovanie 90 000 majiteľov súkromných apartmánov, ktorí sú takisto zohľadňovaní, v súlade so stanovenými prioritami očkovania v odvetví cestovného ruchu.

"Chorvátsko je medzi prvými, kto začína očkovanie pracovníkov cestovného ruchu, čo je pre nás veľmi dôležité z hľadiska ďalšieho posilnenia vnímania Chorvátska ako bezpečnej destinácie. Okrem projektu týkajúceho sa bezpečného pobytu "Safe Stay in Croatia", je to ďalšia záruka pre turistov, že Chorvátsko spĺňa všetky predpoklady pre bezpečnú dovolenku pre každého hosťa, ktorý si ako turistickú destináciu zvolí našu krajinu," uviedla ministerka Nikolina Brnjac.

Okrem začatia očkovania pracovníkov v cestovnom ruchu, sa na rokovaní diskutovalo aj o zriadení ďalších bodov pre testovanie turistov v turistických oblastiach, ale aj v hoteloch, kempoch, marínach pod. Bolo tiež dohodnuté vzdelávanie osôb, ktoré budú vykonávať testovanie v súlade s podmienkami stanovenými Chorvátskym inštitútom verejného zdravia.