Seychely otvárajú hranice pre zahraničných turistov

Seychely otvárajú hranice pre zahraničných turistov

Seychely bez karantény!

Seychely sa po úspešnom celoplošnom očkovaní svojich obyvateľov rozhodli otvoriť svoje hranice aj pre zahraničných turistov. Prečítajte si, čo Vás čaká a neminie pri cestovaní za dovolenkou na Seycheloch.

Od 25.03.2021 Seychely otvárajú hranice a zmierňujú svoje obmedzenia pre vstup cudzincov do krajiny. Pri vstupe do krajiny bude potrebný len negatívny PCR test, nie starší ako 72 hodín pred odletom. Po vstupe do krajiny nie sú turisti povinní absolvovať karanténu ani dodržiavať obmedzenie pohybu. 
Aj napriek tomu, však turisti na Seycheloch musia dodržiavať protipandemické opatrenia ako nosenie rúšok, odstupy, pravidelné sanitácie či umývanie rúk. Vďaka týmto opatreniam si však návštevníci môžu užívať všetky hotelové priestory ako bary, reštaurácie, bazény či detské kútiky. 
Minister Sylvestre Radegonde sa rozhodol otvoriť hranice a zmierniť opatrenia po dôkladnom prehodnotení a v plnej konzultácii s príslušnými zdravotnými orgánmi a s ich schválením, po zaznamenanom úspechu v celoplošnom očkovaní, do ktorej sa krajina pustila začiatkom tohto roka. 
,,Celoplošné testovanie v krajine bolo celkom úspešné. Seychelská vláda urobila všetko preto, aby zabezpečila ochranu obyvateľstva. Teraz sme dospeli do bodu, kedy ďalším krokom je otváranie hraníc pre turistov, ktoré pomôže ekonomike. Bezpečnostné opatrenia sú na odporúčania našich partnerov v oblasti cestovného ruchu a s našimi zdravotnými orgánmi a samozrejme s ich schválením” uviedol minister Radegonde. 
Bezpečnostné opatrenia budú pravidelne prehodnocované, aby krajina zabezpečila bezpečnosť zdravia zahraničných turistov ako aj domácich obyvateľov na Seycheloch. 

Zatiaľ sú naplánované 3 týždenné lety prevádzkované palivovo efektívnym Boeingom 787 Dreamliner. Rezervácie letov z/do Viedne nájdete už od 659 EUR v ekonomickej triede a od 3019 EUR v business triede.