Kanárske ostrovy - dosiahnuteľný luxus

Kanárske ostrovy - dosiahnuteľný luxus

Letná dovolenka ako vyšitá!

Vraví sa, že dakedy boli Kanárske ostrovy pre dovolenkárov iba ťažko dosiahnuteľným luxusom. Dnes to však už neplatí. Stali sa dovolenkovým rajom a stačí si už len vybrať.

Španielsko môže byť právom hrdé na všetky svoje dovolenkové destinácie. Každá z nich má niečo doseba, niečo osobité, charakteristické iba pre ňu a žiadnu inú dovolenkovú destináciu na svete. Inak to nie je ani v prípade Kanárskych ostrovov. Tie by sa dali doslova nazvať dovolenkovým, tak trocha exotickým, rajom. Slnečno a teplo je tu po celý rok, v zime nie je zima a v lete nie je extrémne horúco. Azda aj preto sa nazývajú Ostrovy večnej jari.

Gran Canaria a Tenerife

Najznámejšie KanáreGran Canaria a Tenerife. Niet sa ani čo čudovať - Tenerife je predsa najväčší spomedzi všetkých Kanárskych ostrovov a Gran Canaria ho veselo nasleduje. Žiadnym z ostrovov nemožno nič pokaziť. Dá sa tu iba vychutnať pravá letná dovolenka ako vyšitá. Tenerife je známe aj svojimi jemnými „čiernymi plážami“ sopečného pôvodu, ktoré nemožno nevyskúšať. Na Grancanarii zasa odporúčame fajnšmekrom požičať si auto.

„Čierna pláž“ na Tenerife

Fuerteventura a Lanzarote

Ak sa vyberiete na niektorý z dvojice ostrovov Fuerteventura a Lanzarote, rozhodne neobanujete. Sú najbližšie k Afrike, a keď vám bude všetko hrať do karát, voľným okom dovidíte až na brehy Maroka. Dokonca, pokiaľ sa rozhodnete svoju dovolenku tráviť na ostrove Lanzarote, ktorý má naozaj príznačné pomenovanie „Púštny ostrov Európy“, budete sa aj cítiť ako v Afrike. Fuerteventura má však tiež čo ponúknuť, a že toho nie je málo!

Púštny ostrov Lanzarote

La Gomera a La Palma

Dvojicu najzápadnejších a zároveň najmenších ostrovov Kanárov tvoria La Gomera a La Palma. Tu však treba jedným dychom dodať, že nejde o úplne tradičné dovolenkové destinácie. Nie, že by predošle ostrovy boli tradičné, ale La Gomera a La Palma sú iba pre skutočných fajnšmekrov. Studenší Atlantik, sopečné pláže, vietor, vodné tunely, ale aj neskutočne nádherná príroda. To všetko tu zažijete. Tieto dva ostrovy sú chuťovka.

La Gomera pre fajnšmekrov

El Hierro

Dovolenkovú ponuku Kanárskych ostrovov nateraz uzatvára ich absolútne najzápadnejší ostrov El Hierro. Ale aj najluxusnejší. El Hierro sa teda vymyká tvrdeniu, že Kanárske ostrovy sú dosiahnuteľným luxusom. Avšak výnimka potvrdzuje pravidlo, a pokiaľ vás za podobné financie neláka niektorá z exotických krajín, túto sopku sa oplatí vidieť na vlastné oči. Ak Bola La Gomera a La Palma pre fajnšmekrov, El Hierro je pre extra fajnšmekrov!

Luxusný ostrov El Hierro