El Castillo - najznámejšia pláž Mayskej civilizácie

El Castillo - najznámejšia pláž Mayskej civilizácie

Tajomstvo spojené s rajským Karibikom

Okrem typickej karibskej atmosféry vás čaká aj niečo iné. Jedna z najlepších pláží sveta - El Castillo, opradená tajomstvom Mayov s typickou, nenapodobiteľnou scenériou. Spoznajte ju.

Mexický polostrov Yucatán je zahalený rúškom tajomstva dávnej Mayskej civilizácie. Nájdete tu nespočetné množstvo pamiatok, známych a možno i tých neznámych, ktoré vám budú neustále pripomínať, že Mayovia boli veľmi vyspelí. O tom svedčí aj Tulum, mimochodom, jediné Mayské prístavné mesto. Že sa ho oplatí navštíviť kvôli jeho histórií, o tom niet pochýb. Nás však teraz bude zuajímať najmä pláž El Castillo.

Viete, ktorá pláž sa vmestí do oficiálnej prvej päťky top pláží na svete? Áno, je to El Castillo s karibskou atmosférou tak, ako sa patrí. Jemný, biely piesok, tyrkysová voda a vánok s príchuťou poriadnej exotiky. Ale aj s príchuťou, už spomínaného, tajomstva Mayskej civilizácie. Koniec-koncov, už priamo na pláži nájdete ruiny, ktoré vám ich ihneď pripomenú. Dodávajú však pláží jedinečný, charakteristický šmrnc.

Jedným dychom ale treba dodať, že sem sa chodí skôr na výlet z polostrova Yucatán či z Cancúnu, ktoré sú typické exotické dovolenkové destinácie Mexika. Ale ruku na srdce - kto by si takúto krásu nechcel užiť dlhšie, ako iba jeden deň? Nuž, ak myslíte na to, na čo my, mexickú dovolenku si môžete užiť aj priamo v meste Tulum. Scenérie, ktoré uvídite tu, neuvidíte už nikde inde na svete! El Castillo už čaká.